Podrobné informace - SLOŽENÍ


ProfiKOLAGEN na jednu denní dávku obsahuje 11 000 mg enzymaticky štěpených peptidů rybího kolagenu Peptan® F té nejvyšší možné kvality + 9 jedinečných složek.

Molekulární hmotnost peptidů nepřesahuje 500 - 2000 Daltonů. Tzn. že má vysokou biologickou dostupnost a je zajištěna opravdu DOKONALÁ VSTŘEBATELNOST.


Peptan® F a jeho vlastnosti:

 • certifikace společností Marine Stewardship Council (MSC)
 • ekologicky udržitelné a s čistými zdroji
 • vyhovuje veškerým potravinovým předpisům EU.
 • neobsahuje GMO, hormony, antibiotika ani konzervanty
 • 100% čisté kolagenové peptidy mořského původu
 • výroba certifikovaná IFS a HACCP (ifs-certification.com, haccp.com)
 • absolutně neutrální chuť a vůně

Peptan® F je prvním kolagenovým peptidem, u kterého bylo dokázáno, že opravuje i velmi hluboké vrstvy pokožky.

+9 přidaných jedinečných látek:

 • Vitamín C 500 mg
 • Koenzym Q10 100 mg
 • Kyselina Hyaluronová 300 mg
 • Astaxanthin 10 mg
 • Zinek
 • Železo
 • Biotin (B7)
 • Niacin (B3)
 • Kyselina pantothenová (B5)

Jejich přínosy:

Kyselina hyaluronová - Kromě toho, že již od 25. roku věku ztrácíme kolagen, po 40. roce přicházíme až o 50 % přirozené kyseliny hyaluronové. Ta pomáhá k eliminaci vrásek a udržení pružnosti pleti díky její překvapivé schopnosti vázat na sebe vodu.

Astaxanthin je ketokarotenoid, v ProfiKOLAGENU původem z mořských řas - tato forma má nejvyšší biologickou aktivitu. Chrání pokožku před poškozením způsobené UV zářením. Snižuje výskyt pigmentových skvrn a vrásek. Jedná se o jeden z největších objevů 21.století , mnohonásobně silnější antioxidant, než kterýkoliv jiný.

Vitamín C patří mezi velmi silné antioxidanty, takže chrání lidské buňky proti působení škodlivých volných radikálů. Podstatný je rovněž pro metabolismus aminokyselin, čímž se podílí i na syntéze kolagenu. Navíc se podílí na správném vývoji kostí a chrupavek, na růstu, stejně jako na zdraví pokožky.

Zinek je esenciální minerál, který je klíčový pro správné fungování imunitního systému. Napomáhá hojení ran, snižuje tvorbu jizev a zlepšuje elasticitu pokožky. Má protizánětlivé účinky. Působí také jako antioxidant, chrání tělo před škodlivými volnými radikály a pomáhá chránit buňky před poškozením.

Vitamin B5, označovaný také jako kyselina pantothenová. Reguluje tvorbu kožního mazu a zmírňuje akné. Pomáhá tělu využít živiny z potravy a přeměnit je na palivo pro buněčné procesy. Pomáhá udržovat zdravou a hydratovanou pokožku a podporuje regeneraci tkání a podporuje také růst vlasů. Je důležitý pro zdraví nervového systému a může pomoci snižovat stres a únavu.

Niacin je známý také pod názvem vitamín B3, který podporuje produkci kolagenu. Pomáhá udržovat vlhkost v pokožce, čímž ji chrání před vysycháním a šupinatěním. Má protizánětlivé účinky, které mohou pomoci zmírnit zarudnutí, svědění a podráždění pokožky. Posiluje nehty a snižuje jejich lámavost, zlepšuje jejich lesk. Předchází vypadávání vlasů, posiluje a zlepšuje pružnost.

Železo je esenciální minerál nezbytný pro tvorbu hemoglobinu. Podílí se podílí na vzniku červených krvinek, a tudíž přenosu důležitého kyslíku, také ovlivňuje srdeční činnost, nervovou soustavu a imunitní systém. Dostatek železa předchází vypadávání vlasů, třepení nehtů či šupinatění kůže. Urychluje hojení ran a tak pomáhá předcházet tvorbě jizev.

Biotin je naprosto nezbytný pro správnou strukturu kůže, kterou chrání před vlivy okolního prostředí. Působí taky proti nadměrnému vysoušení pleti. Důležitý je také pro krásu vlasů. Nedostatek se projevuje vypadáváním vlasů, ale také jejich tenčením, tím pádem i vyšší lámavostí. Prakticky to stejné platí o nehtech, které se pak třepí a lámou.

Koenzym Q10 je látka podobná vitamínu, která se nachází v každé buňce a s přibývajícím věkem v těle klesá jeho produkce. Je nezbytný pro produkci energie v těle, pokud je ho dostatek, působí proti chronické únavě. Antioxidant, který chrání buňky před poškozením volnými radikály. Zmírňuje a zpomaluje projevy stárnutí a omezuje degenerativní změny v organismu související s věkem.

ProfiKOLAGEN, doplněk stravy (v ochucených variantách se sladidly - přírodního původu ). 

SLOŽENÍ: Rybí kolagen Peptan F (hydrolyzované kolagenní peptidy) min. 90% hm., vitamin C (kyselina L-askorbová), přírodní aroma (mandarinka/třešeň/zelené jablko), sladidla: erythritol, steviolglykosidy (přírodního z rostliny stévie): premix: zinek (citronan zinečnatý), kyselina pantothenová (vitamin B5), niacin, železo (fumaran železnatý), biotin: hyaluronát sodný, regulátory kyselosti (kyselina jablečná, kyselina citronová), koenzym Q10, přírodní barvivo (betakaroten), astaxanthin.

DOPORUČENÉ DENNÍ DÁVKOVÁNÍ: 13 g - 2 odměrky

NÁVOD K POUŽITÍ: Rozpusťte 2 odměrky produktu ve 200 ml studené vody a užívejte jednou denně, nejlépe mezi jídly. Skvěle se rozpouští ! 

Příchutě: 

Máte-li zájem o ProfiKOLAGEN kliněte ZDE a objeví se Vám seznam míst, kde je možné ho zakoupit.